Żoliborz biblioteka

Wyjątkowy cykliczny festiwal mieszczący się na Mazowszu!

Wczoraj poznaliśmy program III Festiwalu Świtezianka 2024, wydarzenia upamiętniającego Noc Świętojańską oraz polskie tradycje i obrzędy ludowe. Tym razem festiwal odbędzie się w czterech różnych miejscach – Warszawie, Kalisku, Węgrowie i Skórze – w dniach od 21 do 24 czerwca.

Zapraszamy do uczestnictwa w różnych atrakcjach, które dostarczą mnóstwo radości i emocji. W programie festiwalu znajdą się warsztaty tworzenia wianków, warsztaty zielarskie, warsztaty tworzenia zielników w technice mixmediowej, czytanie ballady „Świtezianka” autorstwa Adama Mickiewicza, występy folklorystyczne, koncert „Historia (nie) jednej znajomości” w wykonaniu wybitnych artystów, wybory Miss Świtezianka, taniec przy ognisku i rytuał ognia, korowód nad wodę i tradycyjne rzuconie wianków, a także poszukiwanie kwiatu paproci.

Nie zapomnij również śledzić naszego profilu Świtezianka na Facebooku, gdzie znajdziesz relacje z poprzednich edycji festiwalu oraz regulamin konkursu Miss Świtezianka.

Organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej i Impresariat Artystyczny Zofia Paczóska, a partnerami – Samorząd Województwa Mazowieckiego, Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Biblioteka Publiczna w dzielnicy Żoliborz, Nadbużański Park Krajobrazowy, Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, Miasto Węgrów, Gmina Skórzec, Biblioteka Publiczna w Skórcu, Gminny Ośrodek Kultury w Skórcu oraz Fundacja Prima Security. Nie możemy się doczekać tego wyjątkowego wydarzenia!

Źródło artykułu: link