Żoliborz biblioteka

Zapraszamy wszystkich seniorów, miłośników sztuki, pasjonatów historii oraz osoby ciekawe świata do Wypożyczalni nr 16 na cykl fascynujących prelekcji o sztuce i historii, które poprowadzi doświadczona edukatorka z Zamku Królewskiego w Warszawie, Pani Magdalena Tworzowska.

Czwarte spotkanie z cyklu odbędzie się 10 kwietnia 2024 roku (środa) o godzinie 17:00, w Wypożyczalni nr 16, mieszczącej się pod adresem ul. Słowackiego 19a.

Tematem tego spotkania będzie tajemniczy lud Italii – Etruskowie. Choć Etruskowie pozostawili po sobie wiele zabytków, a archeolodzy co jakiś czas odkrywają kolejne podwaliny ich starożytnych osiedli, historia tego ludu nadal owiana jest tajemnicą. Do dziś nie zostało jednoznacznie ustalone, skąd pochodzili Etruskowie i jak wyglądało ich życie w dawnej Italii. Dyskusje na temat ich pochodzenia toczą się od starożytnego Rzymu, a my teraz zapraszamy Was na prelekcję, podczas której przybliżymy Wam historię tego fascynującego ludu.

Na prelekcji poruszymy również inne ciekawe tematy związane z szeroko pojętą kulturą, sztuką i architekturą Włoch, oraz ich wpływem na kulturę Polski. Będziemy rozmawiać o dynastii królów polskich i czasach Stanisławowskich. Jeśli macie własne propozycje tematów, które Was interesują, również serdecznie zachęcamy do ich zgłaszania.

Bądźcie z nami 10 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Wypożyczalni nr 16, by zgłębić tajemniczą historię Etrusków i poszerzyć swoją wiedzę o kulturze Włoch i Polski. Zapraszamy serdecznie!

Źródło artykułu: link