Koncert „Music of Buena Vista”spotkanie kultur w Legionowie

W dniu 26 kwietnia w sali widowiskowej w ratuszu odbędzie się wyjątkowy koncert pt. „Music of Buena Vista”, który będzie hołdem dla kultowego Buena Vista Social Club.

Wydarzenie zapowiada się jako energetyczne spotkanie różnych kultur i muzycznych tradycji, dzięki występom międzynarodowej formacji Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz.

Zespół ten, prowadzony przez kubańskiego kontrabasistę Rolanda Abreu, składa się z wybitnych instrumentalistów różnych narodowości, w tym Ukraińca Tarasa Bakovskyiego, Wenezuelczyka Christiana Mory i Polaka Dominika Jaske.

Muzycy ci, znani ze swojej oryginalności i scenicznej charyzmy, mieszają latynoskie rytmy z jazzowymi aranżacjami, tworząc unikalne kompozycje pełne energetycznych improwizacji.

Zespół zdobył uznanie na licznych festiwalach jazzowych i wydał dwie płyty, z których druga, „Roots”, ukazuje ich rozwój i głęboką świadomość muzyczną.

Projekt „Music of Buena Vista” wzbogacony jest o talent wokalny Yaremi de las Mercedes Kordos, której charyzma i mocny śpiew przyczyniły się do współpracy z oryginalnym Buena Vista Social Club na Kubie.

Koncert odbędzie się:

26 kwietnia 2024 o godz. 19:00

Legionowo – Sala Widowiskowa Ratusza Miejskiego, ul. Piłsudskiego 41

Cena biletu: 70 zł – 85 zł

KUP BILET

  • szacowana długość występu ~ 90 minut
  • brak ograniczeń wiekowych
  • 18:30 otwarcie wejścia
  • brak przerwy
  • dozwolne nagrywanie występu
  • zabronione wnoszenie własnych napojów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *