Warszawscy rolkarze i wrotkarze szykują się do kolejnego sezonu nocnych przejazdów po stolicy, rozpoczynając od inauguracji Nightskating Warszawa już w sobotę, 20 kwietnia. Choć tradycyjne spotkanie przed pomnikiem Mikołaja Kopernika pozostanie niezmienne, organizatorzy obiecują nową trasę i wiele niespodzianek.

Pierwszy przejazd tego roku rozpocznie się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Trakcie Królewskim, o godzinie 20:30, po zbiórce od około godziny 19:30. Uczestnicy wyruszą na 18-kilometrową trasę, która zapewni rolerom i wrotkarzom wiele frajdy. Trasa przejazdu poprowadzi ulicami Śródmieścia, Mokotowa, Ochoty i Woli, przy minimalnych utrudnieniach.

Organizatorzy zaplanowali aż osiem nocnych przejazdów w tym sezonie, od kwietnia do września. Każda z tych imprez będzie miała intrygującą trasę, pełną widoków, które pozwolą uczestnikom odkryć Warszawę z zupełnie nowej perspektywy.

Bezpieczeństwo uczestników i kontrola ruchu będą kluczowe podczas nocnych przejazdów. Policja zapewni zabezpieczenie i tymczasowy wstrzymanie ruchu na drogach i skrzyżowaniach, przez które będą przechodzić rolkarze i wrotkarze.

Jeśli interesujesz się Nightskating Warszawa, znajdziesz więcej ciekawych informacji na stronie wydarzenia na portalu Facebook. Ponadto, szczegółowe informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Natomiast komunikaty dotyczące tras Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl.

Zachęcamy wszystkich miłośników rolek i wrotek do wzięcia udziału w Nightskating Warszawa, aby doświadczyć unikalnej atmosfery nocnych przejazdów i odkryć piękno Warszawy z nowej perspektywy.

Źródło artykułu: link