Żoliborz biblioteka

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, jak i tych, którzy cenią sztukę, na najnowszą wystawę Grupy Pasjonatów Fotografii TM, która odbędzie się w Czytelni Pod Sowami.

Grupa Pasjonatów Fotografii TM, założona w 2016 roku, przez lata prezentowała prace sześciu utalentowanych członków. Tematyka ich wystaw odzwierciedlała różnorodność i piękno świata wokół nas: od malowniczej Wisły, przez naszą ukochaną Warszawę, po fascynującą grę światła i cienia. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, członkowie grupy powrócili z dwiema nowymi seriami prac – „Żyj kolorowo” i „Bez tytułu”.

Najnowsza wystawa „Cisza” definiuje nową odsłonę poszukiwań artystycznych Grupy Pasjonatów Fotografii TM. Choć prezentowane fotografie wydają się różne, łączy je głębsze przesłanie. Osiemnaście fotogramów przemawia bez słów, przenosząc widzów w świat spokoju i piękna natury. Zarazem podkreśla lęk, który towarzyszy czasom pandemii oraz ukazuje tragedię czarnobylskiej katastrofy. Symbolicznie ukazuje również ludzkie losy – momenty kolizji z przyrodą, czy momenty, gdy człowiek pochyla się pod ciężarem życiowych wydarzeń. Wszystko to, łącząc się ze śladem światła, które pokazuje drogę do przyszłości.

Wystawa będzie dostępna do końca sierpnia 2024r. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Czytelni Pod Sowami i podziwiania niezwykłych prac Grupy Pasjonatów Fotografii TM.

Źródło artykułu: link