Tramwaje Warszawskie ogłosiło, że w nadchodzący weekend, 13 i 14 kwietnia, nastąpią zmiany w trasach tramwajowych na ulicach Marszałkowskiej i Puławskiej. Utrudnienia będą dotyczyć odcinka pomiędzy placem Zbawiciela a ulicą J.P. Woronicza. Tramwaje linii 4, 10, 18 i 31 oraz autobusy linii 218 zostaną skierowane na objazdy. Aby umożliwić normalny przejazd podróżnym, zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa.

Prace prowadzone na torowisku są związane z podłączaniem trasy do Wilanowa do węzła torowego przy ulicy Puławskiej. Głównym celem jest podłączenie sieci trakcyjnej oraz zasilanie zwrotnic, które umożliwią skręcanie tramwajom jadącym w stronę Wilanowa. W związku z tym, w najbliższych dniach planowane są pierwsze testowe wjazdy techniczne na tory przy ulicy Goworka.

W trakcie prac, tramwaje linii 4 zostaną skierowane na trasę objazdową ulicami Nowowiejską, al. Niepodległości, Wołoską, J.P. Woronicza i Puławską. Natomiast trasy linii 10 i 18 zostaną skrócone do przystanku Metro Politechnika, skąd będą kontynuowały jazdę trasami innych linii. Tramwaje linii 31 będą kursowały między PKP Służewiec a Wyścigami. Autobusy linii 218 również zmienią swoje trasy i zakończą kurs przy Metrze Wierzbno.

Pełne informacje na temat zmian w trasach tramwajowych oraz aktualizacje dotyczące organizacji ruchu można znaleźć na stronach internetowych infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Informacje o trasach pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego można znaleźć na stronie wtp.waw.pl. Istnieje również możliwość zamówienia bezpłatnej usługi powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji poprzez stronę Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa lub aplikację 19115.

Źródło: Prace na torowisku | Autor: Tramwaje Warszawskie

Źródło artykułu: link