Żoliborz biblioteka

Wypożyczalnia nr 16 zaprasza wszystkich miłośników sztuki, entuzjastów historii oraz osoby ciekawe świata na fascynujący cykl prelekcji, które poprowadzi uznana edukatorka z Zamku Królewskiego w Warszawie – pani Magdalena Tworzowska. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tajemnice sztuki i historii na wzór Uniwersytetu III Wieku.

Piąte spotkanie odbędzie się 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do Wypożyczalni nr 16 przy ul. Słowackiego 19a.

W ramach tej prelekcji poznacie jedno z najwspanialszych dzieł architektury i symbol Weneckiego Romantyzmu – Canal Grande. Ten piękny kanał, zbudowany w XV wieku, łączy wenecką lagunę przy dworcu kolejowym Piazzale Roma z kanałem św. Marka Canale di San Marco, znajdującym się przy Piazzetta di San Marco.

Podczas wycieczki gondolą lub tramwajem wodnym (vaporetto) odkryjecie ponad 170 budowli wzniesionych wzdłuż brzegów Canal Grande, których fasady pięknie prezentują się z perspektywy wody. Te budowle, datowane głównie na okres od XIII do XVII wieku, są niezwykłymi świadkami bogatej historii miasta.

Dołączcie do naszej prelekcji i przyłączcie się do fascynującej podróży ulicą, która nazywana jest najpiękniejszą na świecie – Canal Grande.

Źródło artykułu: link