Drogowcy w Warszawie postanowili skorzystać z wiosennej aury i przeprowadzić remont nawierzchni na kilku ulicach w stolicy. Prace będą odbywać się na ulicach Ciołka i Brożka, a także na prawym pasie Grochowskiej.

Na skrzyżowaniu ulic Ciołka i Brożka prywatny inwestor, działając na podstawie umowy z dzielnicą Wola, zamierza położyć nową nawierzchnię jezdni. Prace będą podzielone na dwa etapy i potrwają od piątku, 12 kwietnia, od godziny 22:00 do poniedziałku, 15 kwietnia, do godziny 5:00. W tym czasie ruch samochodowy na ulicy Ciołka będzie wyłączony na około 90-metrowym odcinku, w kierunku Kleckiej.

Deweloper również przeprowadzi frezowanie na ulicy Dzielnej, na odcinku od Smoczej do Bellottiego. Prace będą trwały od soboty, 13 kwietnia, do niedzieli, 14 kwietnia, do około godziny 21:00. W tym czasie autobusy linii 107 skierowane zostaną na objazdy ulicami Smoczą i Anielewicza, a kierowcom zaproponowane zostały trasy alternatywne.

Remont prawego pasa ulicy Grochowskiej będzie kontynuowany od piątku, 12 kwietnia, od godziny 22:00 do poniedziałku, 15 kwietnia, do godziny 4:00. Jezdnia w stronę Marsa, między Komorską a Podolską, zostanie zwężona do jednego pasa, a ulica Tarnowiecka straci swoje połączenie z Grochowską.

Również na ulicy Gagarina planowane są prace asfaltowe, związane z końcem budowy kolektora i trasy tramwajowej. Przez weekend roboty będą prowadzone na odcinku od Sieleckiej do Czerniakowskiej, a po jego zakończeniu prace przeniosą się na odcinek od Sułkowickiej do Sieleckiej. W trakcie remontu południowa jezdnia Gagarina, kierująca kierowców w stronę Czerniakowskiej, będzie zamknięta.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat remontów i utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl. Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej prosimy o śledzenie komunikatów i objazdów dostępnych na stronie infoulice.um.warszawa.pl oraz w aplikacji 19115.

Źródło: Drogowcy ułożą nowy asfalt na ul. Czecha | Autor: ZDM Warszawa

Źródło artykułu: link