Żoliborz biblioteka

Jubileuszowa rocznica urodzin wielkiej pisarki, tłumaczki i autorki niezwykłego dzieła „Plastusiowego pamiętnika” zachęca nas do głębszej refleksji. Chociaż cytowanie postaci z książki może być zabawne, to nie przekazuje tego, co naprawdę wartościowe w tej historii.

Spotkanie organizowane przez Muzeum Izby Pamięci Marii Kownackiej w Czytelni Pod Sowami stwarza okazję dla seniorów do zgłębienia tej fascynującej opowieści. Pani Anna Gruszczyńska, kierownik muzeum, będzie gościć uczestników 4 czerwca 2024 r. o godzinie 11:00 przy ulicy gen. J. Zajączka 8.

„Plastusiowy pamiętnik” po raz pierwszy ukazał się w czasopiśmie „Płomyczek” w 1931 roku, a jako samodzielna książka został wydany w 1936 roku. To dzieło literackie wzbudziło zainteresowanie nie tylko dzieci, ale także dorosłych na całym świecie. Tłumaczenia na różne języki przyczyniły się do jego popularności i rozpoznawalności.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury, którzy pragną odkryć nowe spojrzenie na „Plastusiowego pamiętnika” oraz zgłębić tajniki twórczości Marii Kownackiej. Niech ta rocznica stanie się okazją do głębszego zrozumienia tej fascynującej powieści dla dzieci i dorosłych.

Źródło artykułu: link