Trasa tramwajowa na ulicy Gagarina w Warszawie będzie wkrótce gotowa do użytku. W najbliższym weekendzie planowane jest ułożenie ostatniej warstwy asfaltu na drodze w kierunku Belwederskiej i skrzyżowaniu z Czerniakowską. W związku z tym kierowcy będą musieli korzystać z jednego pasa w obu kierunkach. Linia tramwajowa ma zostać uruchomiona w połowie maja.

Oprócz tego, prace na ulicy Gagarina będą obejmować kolejne etapy. Po zakończeniu układania nawierzchni w kierunku Belwederskiej, drogowcy będą kontynuować roboty od Czerniakowskiej do Sieleckiej.

W związku z pracami, ulice Czerska i Sielecka stracą połączenie z Gagarina. Kierowcy będą mieli możliwość dojazdu do tych ulic od strony Podchorążych. Ponadto, jadący w kierunku Belwederskiej nie będą mogli skręcić z Gagarina w Czerską i Iwicką w stronę Chełmskiej. Natomiast wyjazd z Czerskiej i Sieleckiej będzie możliwy w obu kierunkach, a z Iwickiej będzie można skręcić w stronę Czerniakowskiej.

Ważnym elementem prac jest również zamknięcie jezdni ulicy Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Przejazd będzie odbywać się po drugiej nitce drogi, a pojawią się dodatkowe pasy do skrętu w prawo i lewoskrętu.

Ostateczny etap asfaltowania ulicy Gagarina, pomiędzy Sielecką a Belwederską, zaplanowany jest na kolejny weekend. W połowie maja kierowcy będą mogli korzystać z ulic Gagarina i Spacerowej w obu kierunkach, tuż obok linii tramwajowej.

Prace przy budowie trasy tramwajowej do Wilanowa również postępują intensywnie. Wykonawca trasy, firma Budimex, ma na celu zakończenie budowy do końca kwietnia i umożliwienie testowych przejazdów tramwajów na tory w kierunku Spacerowej.

Zmiany w organizacji ruchu związane z budową trasy tramwajowej można śledzić na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice.

Źródło artykułu: link