Już w najbliższą sobotę będzie okazja rozpocząć sezon rowerowy wraz ze Strażą Miejską m.st. Warszawy. W ich siedzibie przy ul. Sołtyka na Woli odbędzie się piknik „Zdrowo-rowerowo”, który obiecuje wiele atrakcji dla mieszkańców stolicy. Organizowane przez Straż Miejską wydarzenie, to już kolejna edycja na rozpoczęcie wiosennego sezonu.

Podczas pikniku, uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia oraz doskonalenia swoich umiejętności jazdy na rowerze. Będzie można przynieść własny rower i pod okiem strażników dokonać jego przeglądu, a także wypożyczyć rower na miejscu. Ponadto, organizatorzy przygotowali bogaty program z warsztatami, pokazami, prelekcjami oraz poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.

Straż Miejska nie zapomina także o bezpieczeństwie. W trakcie pikniku odbędą się pokazy samoobrony oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, aby podnieść świadomość mieszkańców w tych kwestiach.

Na pikniku będzie również wystawa specjalistycznego sprzętu, który jest używany przez straż miejską oraz jej partnerów. Będzie można z bliska obejrzeć m.in. smogowóz, drony kontrolujące jakość powietrza oraz wóz bojowy straży pożarnej. Dla odważniejszych będzie dostępny symulator dachowania oraz alkogogle, które symulują stan upojenia alkoholowego.

Wydarzenie ma przyjazną rodziną atmosferę i serdecznie zaprasza dzieci i dorosłych. Na miejscu będzie również poczęstunek, w którym będzie można skosztować lemoniady, warszawskiej kranówki z cysterny, grochówki, prażonej kukurydzy i oczywiście cukrowej waty.

Piknik „Zdrowo-rowerowo” jest współorganizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji, Wodociągi Warszawskie, Warszawską Kranówkę, Klub Rowerowy „Trybik”, OSP Chotomów i Automobilklub Warszawski. Każdy jest mile widziany na tym wyjątkowym wydarzeniu, które umożliwia rozpoczęcie sezonu rowerowego w Warszawie w radosnej i aktywnej atmosferze.

Źródło artykułu: link