Z okazji 20-lecia Polski jako członka Unii Europejskiej, Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił konkurs na nowy wzór Warszawskiej Karty Miejskiej. Najlepsza praca, która odniesie się do tego ważnego jubileuszu, zostanie nagrodzona 90-dniowym biletem. Tego rodzaju konkursy ZTM ogłasza jedynie przy wyjątkowych okazjach, tak jak ostatnio, z okazji 30-lecia istnienia ZTM w 2022 roku. Wcześniej młodzi pasażerowie mieli także okazję stworzyć swoje autorskie karty w ramach konkursu dedykowanego dzieciom i młodzieży.

Katarzyna Strzegowska, dyrektor ZTM, zauważa, że przystąpienie Polski do UE przyczyniło się do ogromnej transformacji Warszawy. Dzięki wsparciu europejskiemu, stolica przeszła metamorfozę, która objawia się w budowie metra, tworzeniu nowych tras tramwajowych oraz zakupie nowych tramwajów, autobusów i pociągów.

Konkurs na kartę miejską to także okazja dla wszystkich, aby znaleźć się w historii stołecznej komunikacji. Zwycięski projekt zostanie dodany do zbioru i będzie dostępny dla wszystkich pasażerów komunikacji miejskiej.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać projekt Warszawskiej Karty Miejskiej nawiązujący do 20-lecia przystąpienia Polski do UE na adres e-mail [email protected] do piątku, 26 kwietnia, do godz. 16:00. Organizatorzy zwracają uwagę, że karta ma wymiary 85×54 mm, a na projekcie powinny znaleźć się pola z zdjęciem oraz imieniem i nazwiskiem.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na Facebooku i Instagramie Warszawskiego Transportu Publicznego we wtorek, 30 kwietnia, do godz. 15:00. Zwycięzca otrzyma 90-dniowy bilet obowiązujący w dwóch strefach.

20 lat Warszawy w Unii Europejskiej: Inwestycje na Rzecz Transportu Publicznego

Nadal zbliżająca się rocznica przystąpienia Polski do UE jest doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć nie tylko na poziomie kraju, ale również na poziomie miast i samorządów lokalnych. W przypadku Warszawy, środki unijne odegrały kluczową rolę w rozbudowie pierwszej i drugiej linii metra. Całkowita wartość dofinansowania wyniosła około 7,7 mld zł. Ponadto, dla rozwoju transportu publicznego, w tym dla budowy nowych linii, zakupu nowego taboru (tramwaje, autobusy, pociągi metra i SKM), Warszawa otrzymała z UE blisko 3,5 mld zł.

Źródło: UM Warszawa

Źródło artykułu: link