W najbliższych tygodniach warszawscy tramwajarze i drogowcy połączą siły, aby przeprowadzić remonty ulic i torowisk w mieście. Jednym z ważniejszych projektów będzie układanie nowego asfaltu na rondzie Tybetu i ulicy Kasprzaka.

Prace rozpoczną się na początku maja i potrwają przez kilka dni. Tramwajarze będą odpowiedzialni za ułożenie nowej nawierzchni na rondzie Tybetu i skrzyżowaniu Ordona z Kasprzaka. Jednocześnie, Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi remont obu jezdni Kasprzaka oraz jezdni w kierunku centrum.

W związku z tymi pracami, pewne ulice zostaną tymczasowo zamknięte. Dotyczy to m.in. ulic Wolskiej i Kasprzaka w kierunku centrum, ulicy Ordona między Wolską a Kasprzaka oraz samego ronda Tybetu. Wiadukty nad ulicą Kasprzaka pozostaną nadal otwarte.

Aby zminimalizować utrudnienia w komunikacji, wprowadzone zostaną objazdy dla niektórych linii autobusowych. Niektóre linie nie będą kursować, inne będą miały zmienione trasy. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronach internetowych odpowiednich służb.

Również w najbliższy weekend tramwajowe torowisko na rondzie Czterdziestolatka będzie poddane remontowi. Prace obejmą odcinek między placem Starynkiewicza a rondem Waszyngtona. W związku z tym, niektóre linie tramwajowe zostaną zawieszone, a uruchomione zostaną trzy linie uzupełniające oraz autobusy zastępcze.

Kolejne prace na jezdniach wokół ronda Czterdziestolatka zaplanowane są na następny weekend. Informacje na ten temat będą podane w oddzielnym komunikacie.

Wszystkie niezbędne informacje o remontach i zmianach w komunikacji można znaleźć na oficjalnych stronach internetowych oraz w aplikacji mobilnej służb miejskich. Zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnej usługi powiadamiania o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Źródło artykułu: link