Wielki długi majowy weekend już tuż, tuż. Warszawa przygotowała wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów, którzy będą spędzać czas w stolicy. Najważniejsze wydarzenie otwiera sezon turystyczny w Warszawskich Liniach Turystycznych, które oferują przejażdżki zabytkowymi autobusami i tramwajami, a także darmowy przejazd promem przez Wisłę.

Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, zachęca do spędzania czasu na bulwarach nad Wisłą, spacerów po nowo otwartym moście pieszo-rowerowym oraz korzystania z licznych atrakcji, które miasto ma do zaoferowania. Jeden z najważniejszych festiwali tej majówki to Festiwal Europejski na Krakowskim Przedmieściu, który jubileuszowo łączy się z obchodami 20-lecia polskiego członkostwa w Unii Europejskiej. Podczas festiwalu odbędą się koncerty, tańce oraz teatry uliczne, a na scenie przy Hotelu Bristol wystąpią muzycy z różnych państw europejskich.

Nad Wisłą odbędą się także inne wydarzenia, takie jak pokazy w Multimedialnym Parku Fontann, gdzie fontanny zatańczą w rytm przebojów grupy ABBA, oraz otwarcie sezonu plenerowego na Bulwarach. Warto również odwiedzić tereny zielone Warszawy, takie jak Pola Mokotowskie czy Kopa Czerniakowska, które niedawno zdobyły prestiżową Grand Prix Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy. Tam można odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć się przyrodą.

Nie ma wątpliwości, że majówka w Warszawie będzie niezapomniana. Miasto pełne jest różnorodnych wydarzeń, które każdemu zapewnią dobrą zabawę i niezapomniane wspomnienia. Czas spędzony w stolicy podczas długiego weekendu będzie na pewno mile wykorzystany. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z licznych atrakcji, które miasto ma do zaoferowania.

Źródło artykułu: link