Ulica Spartańska na warszawskim Mokotowie zostanie poddana kompleksowej przebudowie. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na 18 kwietnia, a jej celem jest stworzenie miejsca dla rowerzystów oraz dodanie miejsc postojowych dla samochodów. Prace będą prowadzone etapami, a na czas trwania prac zostaną wyznaczone objazdy dla kierowców.

Głównym elementem inwestycji będzie wymiana nawierzchni jezdni wraz z podbudową na odcinku ulicy Spartańskiej pomiędzy ulicą Woronicza a ulicą Miączyńską. Dodatkowo powstanie pas dla rowerów oraz 53 nowe miejsca postojowe dla samochodów.

Od 18 kwietnia, o godzinie 8:00, ulica Spartańska na odcinku pomiędzy ulicą Woronicza a wjazdem do żłobka i przedszkola zostanie zamknięta. To zamknięcie utrzyma się do końca wakacji. Kierowcy nadal będą miały dostęp do placówek dla najmłodszych oraz Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Aby dotrzeć do Spartańskiej, będzie można skorzystać z objazdów – ulicą Bełską lub Maklakiewicza.

Na odcinku ulicy Spartańskiej pomiędzy ulicą Miączyńską a zamknięciem, kierowcy będą korzystać z tymczasowej dwukierunkowej jezdni o szerokości pięciu metrów. Drogowcy planują udostępniać poszczególne fragmenty ulicy, na bieżąco, w miarę postępów prac.

Podczas budowy nowych krawężników na skrzyżowaniu Spartańskiej i Miączyńskiej, kontrapas rowerowy zostanie zamknięty na około miesiąc.

Warto także pamiętać o zmienionych trasach autobusów linii 168 i 222. Pętla Spartańska nie będzie dostępna, a autobusy zakończą trasę na przystanku tymczasowym „Zajezdnia Woronicza 54”, który znajdować się będzie na ulicy Woronicza, przed przejściem dla pieszych, w pobliżu Spartańskiej. Po zakończeniu trasy, autobusy zmienią kierunek jazdy w obrębie zajezdni i zabiorą pasażerów na przystanku „Zajezdnia Woronicza 01”.

Dla dokładniejszych informacji dotyczących zmian w komunikacji autobusowej, warto odwiedzić stronę Warszawskiego Transportu Publicznego.

Źródło: Example.com

Źródło artykułu: link