W Warszawie mieszkańcy mogą skorzystać z usług doradców energetycznych, którzy udzielają bezpłatnej pomocy w zakresie ekologicznego ogrzewania i korzystania z odnawialnych źródeł energii. Eksperci zachęcają do wymiany starych pieców na bardziej ekologiczne źródła ciepła oraz dzielą się wiedzą na temat termomodernizacji budynków.

Doradcy energetyczni w Warszawie nie tylko udzielają porad technicznych i pomagają w wypełnieniu wniosków o dofinansowanie modernizacji budynków, ale również pomagają obniżyć koszty ogrzewania, zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i wody. Mieszkańcy mogą również uzyskać wsparcie w wypełnieniu deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W stolicy działa również dwóch stacjonarnych doradców energetycznych, których można odwiedzić w wyznaczonych dniach tygodnia. Ponadto, istnieje możliwość umówienia się na wizytę lokalną w domu mieszkańca. W przypadku pytań lub umówienia wizyty, można skontaktować się z doradcą energetycznym drogą mailową.

Działalność doradców energetycznych w Warszawie przyczynia się do zmniejszenia liczby nieekologicznych źródeł ciepła w mieście. Dzięki ich pomocy, złożono już ponad 200 wniosków na wymianę starych pieców przy wykorzystaniu miejskich dotacji. Doradcy pozyskali również ponad 190 wniosków do programu Czyste Powietrze oraz programu Stop Smog, które oferują dofinansowanie wymiany źródeł ciepła i docieplenia domów jednorodzinnych.

Korzystanie z usług doradców energetycznych przynosi wiele korzyści dla mieszkańców Warszawy. Dzięki ich wiedzy i wsparciu finansowemu, można uczynić swoje mieszkanie bardziej ekologicznym i oszczędnym w użytkowaniu energii. Aby uzyskać więcej informacji oraz skorzystać z pomocy doradców energetycznych, wystarczy skontaktować się z nimi drogą mailową lub odwiedzić jeden z ich stacjonarnych punktów.

Źródło: https://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/czyste-powietrze-doradzaja-energetycy

Źródło artykułu: link