Żoliborz biblioteka

Spacer z przewodnikiem to wspaniała okazja do poznania tajemnic i historii Żoliborza. W trakcie tego wydarzenia będziesz miał okazję odkryć piękno i unikalność Żoliborza Urzędniczego. Osiedle to, zlokalizowane w okolicy ulic Brodzińskiego, Wieniawskiego i placu Henkla, jest prawdziwym skarbem architektury małomiasteczkowej.

Przewodnikiem podczas spaceru będzie Pan Marcin Strachota z Biura Przewodników Skarbów Warszawy. Jego ogromna wiedza i pasja do historii dzielnicy sprawią, że odkryjesz nieznane fakty i ciekawostki. Spacer będzie także doskonałą okazją do zgłębienia historii Żoliborza i zrozumienia, dlaczego jest tak wyjątkowy.

Zbiórka odbędzie się 8 maja o godzinie 17:00 na placu Wilsona, przy wejściu do Parku im. S. Żeromskiego. Cieszymy się, że to wydarzenie jest częścią XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2024 na Żoliborzu. Projekt „Senior w Bibliotece” został sfinansowany przez środki Budżetu Obywatelskiego 2024, co sprawia, że spacer jest bezpłatny dla wszystkich chętnych.

Dołącz do naszego spaceru i poznaj fascynującą historię Żoliborza Urzędniczego. Niemalże w każdym zakamarku czekają na Ciebie wzruszające historie, które przywołują ducha tego miejsca. Wykorzystaj tę okazję, by spojrzeć na Żoliborz z zupełnie nowej perspektywy i docenić jego wyjątkowy charakter.

Źródło artykułu: link