Żoliborz biblioteka

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i kultury afrykańskiej na niezwykłe spotkanie autorskie z dr Pawłem Oziębłowem. Wydarzenie będzie poświęcone fascynującej książce „Plantacja „Santa Maria” Stefana Szolc-Rogozińskiego na wyspie Fernando Poo”.

24 maja 2024 roku o godzinie 17:00, w wypożyczalni nr 16, przy ulicy Słowackiego 19a, będziemy mieli okazję poznać niezwykłe tajemnice historycznej plantacji. Dr Paweł Oziębłow, ceniony historyk-afrykanista, opowie nam o zagadkowej historii tej niezwykłej wyspy.

W książce Stefana Szolc-Rogozińskiego odkryjemy fascynujący świat kolonialnej plantacji. Autor przeniesie nas w czasach, kiedy na wyspie Fernando Poo panował intensywny handel niewolnikami. Odkryjemy opowieść o życiu i pracy plantatorów oraz o trudnym losie afrykańskich niewolników. Książka ukazuje nam różne aspekty kolonialnej historii, które są nadal istotne dla zrozumienia dzisiejszej Afryki.

Spotkanie autorskie z dr Pawłem Oziębłowem będzie okazją do głębszej refleksji nad przeszłością i wniesienie nowego spojrzenia na burzliwe wydarzenia, jakie miały miejsce na plantacji. To wyjątkowe spotkanie literacko-historyczne, które pozwoli nam przenieść się w czasy, gdy świat wyglądał zupełnie inaczej.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na tę wielką podróż przez historię!

Źródło artykułu: link