Dziś, w Światowy Dzień Książki, jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy ogłosiło nominacje do tej prestiżowej nagrody. Konkurs, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród czytelników, jak i autorów, to doskonałe prezentowanie dla warszawskiej literatury.

W tym roku do Nagrody Literackiej Warszawy zgłoszono aż 755 książek z różnych kategorii. Liczba zgłoszeń w kategorii książek o tematyce warszawskiej wzrosła o blisko 50% w porównaniu do roku poprzedniego. Jest to świetny sygnał, że literatura dotycząca stolicy Polski rozwija się i cieszy się coraz większą popularnością.

Nominacje zostały przyznane w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, komiksy i powieści graficzne oraz książki o tematyce warszawskiej. W kategorii proza nominację otrzymał Grzegorz Bogdał za książkę „Idzie tu wielki chłopak”, która porusza tematy trudne i wystawia bohaterów na próby. Tomasz Różycki został nominowany za „Złodzieje żarówek”, a Aleksandra Tarnowska za „Wniebogłos” – opowieść o dorastaniu na polskiej wsi w latach 70.

W kategorii poezja nominacje otrzymali Justyna Kulikowska za „Obóz zabaw”, Marcin Orliński za „Późne słońce” oraz Marta Podgórnik za „Erwin i Fatum”. Te trzy książki prezentują różne spojrzenia na świat i poruszają ważne tematy.

W literaturze dziecięcej zostali nominowani Anna Kaźmierak za „Gdzie ty jesteś, koguciku?”, Marta Lipczyńska-Gil i Marta Ignerska za „Ferment w mieście” oraz Maria Strzelecka za „Hajda. Beskid bez kitu”. Te książki zapewniają dzieciom niezapomniane przygody i edukacyjne treści, które poruszają różne aspekty życia.

Laureatów Nagrody Literackiej m.st. Warszawy poznamy w czerwcu. Jest to jeden z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, które promuje literaturę i autorów związanych z Warszawą. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nominacjami i cieszymy się, że warszawska literatura ma tak wielu utalentowanych i kreatywnych twórców.

Źródło artykułu: link