Nowe Centrum Aktywności Międzypokoleniowej (CAM) na Ochocie w Warszawie jest już prawie gotowe. Położone przy ulicy Korotyńskiego 13, będzie to miejsce, w którym spotkają się różne pokolenia. Oprócz wielu nowoczesnych udogodnień, CAM będzie oferować bogate zaplecze rekreacyjne, placówki opiekuńcze i przestrzenie dla organizacji pozarządowych.

Budowa CAM jest praktycznie zakończona. Aktualnie wykładane są chodniki i drogi, a także sadzone jest wiele roślinności. Po ukończeniu tych prac, przeprowadzone zostaną odbiory, a następnie budynek zostanie wyposażony w meble i sprzęt. Część nowego obiektu będzie dostępna dla mieszkańców jeszcze w tym roku.

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej będzie składać się z różnych stref. Na parterze znajdować będą się kawiarnia, stołówka oraz sale warsztatowe. Na piętrze powstaną sale aktywności ruchowej, pracownie, przestrzeń biurowa dla organizacji pozarządowych oraz placówka opiekuńczo-wychowawcza. Wszystkie strefy budynku będą spójne kolorystycznie i dobrze doświetlone.

CAM zostanie specjalnie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na piętrze w zachodnim skrzydle budynku znajdzie się przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami, zawierająca sale terapii i pracownie. Dla dzieci i młodzieży przewidziano placówkę opiekuńczo-wychowawczą, która pomieści 14 osób wraz z opiekunami.

Nowe Centrum Aktywności Międzypokoleniowej będzie również otwierać nowy żłobek, w którym znajdzie się miejsce dla 150 dzieci w wieku od 12 do 36 miesięcy. Sale żłobkowe będą miały bezpośrednie wyjście na plac zabaw dostosowany do potrzeb maluchów.

Wokół budynku CAM powstają również różne tereny rekreacyjne. Na terenie przylegającym do istniejącego parku „Forty Korotyńskiego” będzie znajdować się część parkowa. Od strony wschodniej zaplanowany jest ogrodzony plac zabaw dla żłobka, a na dziedzińcu zorganizowana zostanie strefa aktywności międzypokoleniowej, w której znajdą się rabaty, tarasy słoneczne, siłownia plenerowa, boisko do gry w bule, piaskownica oraz ławki. Teren ten będzie podlewany zbiornikiem na deszczówkę, aby oszczędzać wodę.

Całe CAM zostanie udekorowane licznymi roślinami, w tym 80 drzewami, około 500 krzewami i dużymi grupami ozdobnych traw. Niektóre ze ścian będą również porośnięte pnączami. Dzięki temu, budynek wraz z otoczeniem idealnie wtopią się w otaczającą go przyrodę.

Nowe Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Ochocie to zapierające dech w piersiach miejsce, które stanie się centrum rekreacyjnym dla wszystkich mieszkańców Warszawy.

Źródło artykułu: link