Podczas dzisiejszej ceremonii podpisano umowę na budowę nowych mieszkań na wynajem dla osób o średnich dochodach, które będą charakteryzować się niskimi czynszami. Inwestycja zostanie zrealizowana przy ulicy gen. K.S. Rudnickiego w Warszawie, a jej ukończenie planowane jest za mniej niż dwa lata.

W ramach programu polityki mieszkaniowej stolicy, budowane mieszkania będą spełniały standardy energooszczędności oraz dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Jednym z wyróżników inwestycji będzie instalacja paneli fotowoltaicznych na budynku, co przyczyni się do wykorzystania odnawialnych źródeł energii i obniżenia kosztów eksploatacji.

Budynek mieszkalny będzie znajdował się w doskonałej lokalizacji i zapewni łatwy dostęp do komunikacji miejskiej oraz trasy S8. W jego wnętrzu zostanie zaprojektowanych 178 mieszkań, 2 lokale usługowe oraz 2 garaże podziemne. Dla komfortu mieszkańców przewidziano przestrzenie wspólne, w tym miejsca dla rowerów, tereny rekreacyjne oraz plac zabaw.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy. Środki w wysokości 100% całkowitych kosztów budowy zostały przekazane przez Miasto, w ramach programu bezzwrotnego finansowania budownictwa. System ten umożliwia przyszłym najemcom cieszenie się niskim czynszem, co stanowi szczególnie istotne wsparcie dla osób o średnich dochodach.

Ta inwestycja w ramach budownictwa społecznego to dowód na konsekwentne działania miasta w celu zapewnienia dostępności przystępnych cenowo mieszkań dla szerokiego spektrum społeczności. TBS Warszawa Północ, odpowiedzialne za realizację projektu, jest zaangażowane również w inne inwestycje mieszkaniowe, włączając w to projekty na ulicach Strzeleckiej, Jagiellońskiej, Połczyńskiej oraz w planowane lokalizacje na Białołęce, Targówku i Woli.

Źródło: Autor: Ewelina Lach
Link: [http://example.com](http://example.com)

Źródło artykułu: link