Straż Miejska w Warszawie otrzyma nowy sprzęt do monitorowania jakości powietrza dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich dla Mazowsza. Zarząd Województwa Mazowieckiego przekaże środki na projekt zakupu specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na kontrolę jakości powietrza na terenie miasta. Mobilne laboratorium wyposażone w nowoczesne narzędzia badawcze zostanie przekazane strażnikom miejskim, co pomoże im w ich działaniach z zakresu ochrony środowiska.

Celem projektu jest poprawa jakości powietrza w Warszawie oraz redukcja zanieczyszczeń. Zakup mobilnego laboratorium, które będzie napędzane elektrycznie, umożliwi dokładne badania jakości powietrza w różnych miejscach miasta. Oprócz tego, przeprowadzona zostanie kampania edukacyjna, która zwiększy świadomość społeczeństwa na temat szkodliwości zanieczyszczeń atmosferycznych.

Nowy sprzęt będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w ich codziennych działaniach. Korzyści z tego projektu odczują wszyscy mieszkańcy stolicy, ponieważ poprawa jakości powietrza ma pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców.

M.st. Warszawa podejmuje wiele inicjatyw w celu poprawy jakości powietrza. Jednym z nich jest program wspierający mieszkańców w eliminacji kopciuchów. Dofinansowanie do 70% pozwala na wymianę starych palenisk na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, kotły gazowe, instalacje ogrzewania elektrycznego, lub przyłączenie nieruchomości do sieci ciepłowniczej.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie: um.warszawa.pl/kopciuchy.

Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy otrzyma nowoczesny sprzęt do kontroli jakości powietrza. To dzięki dofinansowaniu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

Źródło artykułu: link