Żoliborz biblioteka

Zapraszamy 11 kwietnia o godz. 11.00 do Czytelni Pod Sowami na niezwykłe spotkanie z Radosławem Głowackim, które odbędzie się w ramach cyklu „Gawędy warszawskie”. Tym razem warszawski historyk i przewodnik zabierze nas w podróż po Żoliborzu, aby opowiedzieć o potędze miłości.

Podczas wiosennego spotkania będziemy mieli okazję wraz z Radosławem Głowackim zgłębić tajemnice miłości na Żoliborzu. Przeniesiemy się do puszczańskich ostępów, gdzie zakochany wojownik połączy się z siłą natury. Będziemy świadkami trudów rolniczych, które są wyrazem poświęcenia i oddania drugiej osobie. Odkryjemy również dramatyczne historie miłosne, w których ludzie gotowi byli poświęcić swoje życie dla ukochanej osoby.

Nie zabraknie także mistycznych aspektów miłości. Dzięki Radosławowi Głowackiemu odwiedzimy miejsca, gdzie szeleszczące modlitwy i zapach kadzidła wprowadzają w stan kontemplacji i oddania. Wszystkie te emocje i doznania będą miały miejsce wokół wzgórza Marii, które jest symbolem miłości na Żoliborzu.

To wyjątkowe spotkanie zostało dofinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego 2024, w ramach projektu „Senior w Bibliotece”. Dzięki tej inicjatywie możemy w ciekawy sposób poznawać historię Warszawy i odkrywać różne aspekty życia na tym pięknym osiedlu.

Przyjdźcie 11 kwietnia o godz. 11.00 do Czytelni Pod Sowami i odkryjcie razem z nami magię miłości na Żoliborzu. To spotkanie na pewno będzie niezapomniane i pozwoli spojrzeć na tę potężną siłę z zupełnie nowej perspektywy.

Źródło artykułu: link