Żoliborz biblioteka

Zapraszamy na fascynującą prelekcję dotyczącą polskiej motoryzacji w latach 1945-1990! Wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00 w Wypożyczalni nr 16 przy ulicy Słowackiego 19a. Historyk, znawca i pasjonat motoryzacji, Jerzy Lemański, członek zespołu merytorycznego Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie, opowie o Syrenach, polskich Fiatach, Polonezie, Żukach, motocyklach oraz samochodach ciężarowych.

Jerzy Lemański jest znanym ekspertem w dziedzinie motoryzacji i prowadzi cotygodniowe audycje radiowe, które popularyzują wiedzę naukową oraz przedstawiają historię techniki. Można go usłyszeć zarówno w Radio Dla Ciebie RDC, jak i w TOK.FM. Swoją pasję i wiedzę dzieli się również w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie, do którego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Podczas prelekcji można oczekiwać fascynujących opowieści, ciekawostek oraz pogłębionych informacji na temat historii polskiej motoryzacji. Dla miłośników samochodów i motocykli będzie to doskonała okazja do zapoznania się z unikalnymi eksponatami oraz poszerzenia swojej wiedzy o tej intrygującej dziedzinie.

Warto również wykorzystać tę okazję, aby odwiedzić Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie, gdzie można zobaczyć galerię zdjęć polskiej motoryzacji. Przyjrzenie się tym historycznym obrazkom pozwoli nam lepiej zrozumieć rozwój branży motoryzacyjnej w Polsce i jej znaczenie dla historii kraju.

Nie przegapcie tej niezwykłej prelekcji i zaplanujcie swój udział już teraz! To doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy oraz zanurzenia się w fascynującym świecie polskiej motoryzacji.

Źródło artykułu: link