Ważne prace na drogach w Warszawie są planowane na nadchodzące dni. W ramach tych prac zostaną wymienione nawierzchnie jezdni na różnych ulicach, a tramwajarze będą budować nowe perony przystanków. Wszystko to będzie miało wpływ na organizację ruchu i może powodować pewne utrudnienia dla kierowców i pasażerów autobusów.

W pierwszej kolejności, drogowcy wymienią nawierzchnie jezdni na placu Piłsudskiego oraz ulicach Focha, Moliera i Wierzbowej. Te prace mają odbyć się w ostatnich dniach kwietnia. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów, a trasy autobusów zostaną zmienione. Dodatkowo, w okolicy Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, także planowane są prace związane z wymianą nawierzchni. Dlatego też, w kwietniowym weekendzie, Trakt Królewski nie będzie dostępny dla pieszych.

Na ulicy Gagarina również przewidziane są prace asfaltowe. W tym przypadku, prace były przełożone z poprzedniego tygodnia z powodu złej pogody. W ramach tych prac, drogowcy będą układać ostatnią warstwę nawierzchni na jezdni, a w niektórych miejscach ulicy Czerniakowskiej również zostanie zamknięta dla ruchu. Kierowcy będą korzystać tylko z jednej części drogi.

Wreszcie, tramwajarze powracają na ulicę Obozową, gdzie będą budować nowe perony przystanków. W tym celu, w najbliższy weekend, tramwaje nie będą kursować na odcinku między pętlą Koło a ulicą Wawrzyszewską. Uruchomiona zostanie linia autobusowa zastępcza. Również na ulicy Obozowej będą prowadzone prace, które spowodują zamknięcie dla ruchu.

Mieszkańcy Warszawy powinni być świadomi tych zmian w organizacji ruchu i przygotować się na możliwe utrudnienia. Ważne jest mądre planowanie podróży i korzystanie z informacji dostępnych na stronach miejskich w celu uniknięcia stresu i opóźnień.

Źródło artykułu: link