Wiosna w Warszawie rozpoczyna się ruchem na dwóch kółkach – zarówno rowerzysty, jak i motocykliści przygotowują się do paradnych przejazdów, które będą miały miejsce w ostatni weekend kwietnia.

Rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej w piątek, 26 kwietnia, będą mieli okazję podbić stołeczne ulice. Pod hasłem „Wiosna wraca rowerem” wyruszą w paradzie, która rozpocznie się na placu Zamkowym. Trasa wiedzie przez wiele znanych miejsc w mieście, takich jak plac Teatralny, plac Bankowy czy Aleje Jerozolimskie. Przejazd, który potrwa około dwóch godzin, będzie zabezpieczany przez policję, która czasowo wstrzyma ruch na drogach i skrzyżowaniach dla bezpieczeństwa uczestników.

Następnego dnia, w sobotę, 27 kwietnia, paradę przejedzie kolumna motocyklistów, inaugurując sezon motocyklowy. Start zaplanowany jest na parkingu przed Automobilklubem Polski. Trasa przejazdu obejmuje wiele głównych ulic w Warszawie, takich jak aleja Jana Pawła II, Marszałkowska i Puławska. Policja będzie eskortować kolumnę motocykli, a mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu w niektórych miejscach.

Obie imprezy są doskonałą okazją do świętowania nadejścia wiosny i promowania zdrowego stylu życia przez aktywność fizyczną. Organizatorzy zachęcają uczestników do aktywnego udziału w paradach i podkreślają, że bezpieczeństwo jest priorytetem.

Więcej informacji na temat przejazdów można znaleźć na stronach wydarzeń na portalu społecznościowym Facebook. Warto również odwiedzić strony internetowe, na których znajdują się szczegółowe informacje na temat zmian w organizacji ruchu związanych z tymi paradami, jak również komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Źródło artykułu: link