Plac Pięciu Rogów w Warszawie stał się ulubionym miejscem spotkań i wypoczynku dla mieszkańców miasta. Według badań przeprowadzonych przez Zarząd Dróg Miejskich, tylko w jednym tygodniu jesieni na placu pojawiło się aż 260 tysięcy osób, co daje nam ponad milion odwiedzających miesięcznie. Plac Pięciu Rogów został otwarty prawie dwa lata temu i od tamtej pory przeszedł wiele pozytywnych zmian.

Zanim plac stał się tak popularnym miejscem, był szary i mało atrakcyjny. Teraz dzięki rewitalizacji i projektowi Nowego Centrum Warszawy, przestrzeń ta jest estetyczna, dobrze zagospodarowana i przede wszystkim przyciąga rzesze odwiedzających. Plac Pięciu Rogów stał się ważnym punktem na mapie stolicy, gdzie mieszkańcy mogą odpocząć i cieszyć się rozrywką.

W trakcie badań zostały przeprowadzone również badania ruchu i bezpieczeństwa. Okazało się, że przez plac przechodzi aż 260 tysięcy osób w ciągu tygodnia. To niemal tyle, ile wynosi populacja Katowic, jednego z największych miast w Polsce. To świadczy o tym, jak dużą popularnością cieszy się to miejsce wśród warszawiaków i turystów.

Mieszkańcy doceniają przede wszystkim zwiększenie przestrzeni dla pieszych oraz ograniczenie ruchu samochodowego. Po rozbudowie Plac Pięciu Rogów stał się bardziej przyjazny i wygodny dla wszystkich odwiedzających. W badaniach przeprowadzonych przez ZDM ponad 70% ankietowanych pozytywnie oceniło estetykę placu, a 78% uznało, że jest on dobrze zagospodarowany i wyposażony w zieleniec, ławki i kosze na śmieci.

Jedno jest pewne, Plac Pięciu Rogów cieszy się ogromną popularnością i z pewnością będzie kontynuował swoją rolę jako miejsce spotkań i relaksu nie tylko wiosną, ale przez cały rok.

Źródło artykułu: link