Żoliborz biblioteka

Zapraszamy 9 maja o godz. 11.00 do Czytelni Pod Sowami na spotkanie varsavianistyczne z Radosławem Głowackim, historykiem i przewodnikiem warszawskim, które odbędzie się w ramach cyklu „Gawędy Warszawskie”. Podczas tego wydarzenia przyjrzymy się niezwykłej historii bielańskiego lasu, miejscu, które niegdyś przypominało dzisiejsze Krupówki.

Kiedyś bielański las przyciągał tłumy ludzi władzy, celebrytów oraz zwykłych mieszkańców, którzy pragnęli uciec od codziennych konwenansów miasta. Na leśnych polankach i w grajdołkach oddawano się swobodnej zabawie, oczyszczając duszę i sumienie u pobożnych ojców Kamedułów. Dziś możemy odkryć tę barwną przeszłość, której pamiątki dyskretnie ukryte są w starodrzewnych dębach bielańskiego lasu.

Wydarzenie towarzyszy XXI Ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek 2024 na Żoliborzu. Jest ono finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego 2024 w ramach projektu „Senior w Bibliotece”. Zachęcamy wszystkich miłośników historii i miasta do wzięcia udziału w tym niezwykłym spotkaniu. Przyjrzymy się Warszawie z zupełnie innej perspektywy i odkryjemy nieznane dotąd fakty związane z bielańskim lasem. Nie można tego przegapić!

Źródło artykułu: link